تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تاثیر گرما تابستان بر خودرو

تاثیر گرمای تابستان بر خودرو

تاثیر گرمای تابستان بر خودرو یکی از موارد غیر قابل اجتناب است.

نور خورشید یکی از عوامل به شدت مخرب بر روی رنگ خودرو شماست به طوری که باعث سوختن رنگ خودرو و کدر شدن آن میشود. همچنین نور شدید آفتاب میتواند قسمت های پلاستیکی خودرو شما مانند داشبور، لاستیک های دور در، کلاف در و … را تحت تاثیر قرار داده و به مرور زمان این قطعات کارایی خود را از دست بدهند.

موارد مخرب تنها به آسیب دیدن رنگ خودرو منتهی نمیشود، بلکه بر روی موتور و اجزای حرکتی آن نیز تاثیر گذار خواهد بود. که در ادامه به طور کامل به این موارد میپردازیم.

تاثیر گرمای تابستان بر موتور خودرو

همانطور که میدانیم، خودرو از طریق سوزاندن بنزین انرژی لازم برای حرکت را بدست می آورد. در نتیجه این واکنش گرمای زیادی در موتور خودرو شما به وجود میآید که به وسیله گردش آب و روغن خنک میشود تا به قطعات آسب وارد نشود. اما در تابستان که در بسیاری از شهر های ایران مانند تهران که دمای هوا به بیش از 40درجه سانتیگراد میرسد، روند خنک کاری موتور سختتر انجام شده و به مرور زمان و کار کرد طولانی مدت در این شرایط قطعات داخلی آسیب خواهند دید.

در صورتی که سیستم خنک کننده خودرو به دلیل کمبود آب رادیاتور، خرابی واتر پمپ، گرفتگی لوله های آب، خرابی واشر، بسته بودن ورودی هوا و … نتواند به درستی روند خنک سازی خودرو را انجام دهد، دمای آب موتور بالا رفته و به اصطلاح خودرو جوش می آورد که باعث آسیب دیده گی شدید بر قطعات داخلی میشود.

بنابراین بهتر است در زمان مسافرت های طولانی در مسیر به خودرو خود استراحت دهید و کمی از مناظر لذت ببرید.

همچنین برای پیشگیری از چنین رخداد هایی باید سرویس های خودرو را به صورت منظم در مراکز مطمن انجام دهید تا با خیالی آسوده سفر کنید و در مسیر طعمه امداد خودرو های غیرمجاز نشوید.

محل مناسب برای پارک خودرو در تابستان

تاثیر گرمای تابستان بر خودرو

در ظهر تابستان در شرایطی که دمای هوا در بالاترین درجه بوده و تابش آفتاب نیز به بیشترین شدت خود رسیده پیدا کردن محل مناسب برای پارک خودرو بسیار سخت خواهد بود. زیرا نور خورشید به صورت عمودی در حال تابش است و در بیرون از پارکینگ نمیتوان جای مناسبی یافت. در این شرایط شما میتوانید در محلی خودرو خود را پارک کنید که از سمت غرب دارای سایه باشد، در صورتی که مدت زمان انجام کار شما بیش از یک ساعت طول کشید، علاوه بر این که ماشین شما آسیب کمتری دیده، دمان داخل آن نیز خنک تر خواهد بود.

محل پارک خودرو تاثیر بسزایی بر روی سلامت ظاهر و بخش های پلاستیکی خودرو خواهد داشت. بنابراین حد الامکان از پارکینگ های سرپوشیده برای پارک خودرو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید