تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تقه زدن گیربکس AL4

تقه زدن گیربکس AL4

تقه زدن گیربکس AL4 یکی از موارد شایع در بسیاری خودرو ها است.

به طور کلی می توان گفت گیربکس AL4 در بسیاری از ماشین های تولید شده در داخل کشور مانند: پژو 206 – پژو 207 – مگان – ساندرو – ال 90 – استپ وی و خودرو های دیگر این برند فرانسوی پژو و رنو استفاده میشود. این گیربکس توسط شرکت فرانسوی پژو ساخته شده و در بسیاری محصولات شرکت رنو نیز مورد استفاده قرار گرفته است. و میتوان گفت به دلیل همکاری گسترده خودرو سازان داخل کشور ( ایران خودرو و سایپا ) با شرکت های فرانسوی پژو و رنو بخش زیادی از این گیربکس ایرانیزه شده که به دلیل تحریم و عدم ارائه اطلاعات ساخت مشکلاتی نیز در خودرو های داخلی دارای گیربکس AL4 مشاهده میشود. که در ادامه به مشکل تقه زدن گیربکس AL4 میپردازیم.

تقه زدن گیربکس AL4

همانطور که گفته شد یکی از مشکلات متداول در این سری گیربکس های مونتاژ شده در داخل کشور تقه زدن گیربکس AL4 است.

چرا زمانی که گیربکس 206 و کلا AL4 گرم میشود تقه میزند؟
معمولا تقه زدن دلایل متفاوتی دارد
اما در خودرهای AL4 زمانی که خودرو هر چه بیشتر گرم میشود، شروع به تقه زدن میکند، دلیل اصلی آن گرم شدن روغن گیربکس یا همان رغیق شدن روغن میشود که باب بالا رفتن دمای موتور رغن گیربکس نیز دچار فرار روغن میشود.
فرار روغن معمولا از بلوکه ساعت یا شفت اصلی داخل گیربکس است. که در حال ساعت دلایل آن بیشتر خرابی ساعت، فرشودگی سوپاپ های داخل بلوکه ساعت و یا در زمان تعمیر شل و یا سفت بستن بیش از حد تعیین شده میباشد. اما در حالت خرابی شفت که دچار فرار روغن میباشد و ایراد معمول خرابی کلاچ های داخل شفت استکه در تعمیرگاه تخصصی AL4 هیدروتک قابل رفع و عیب یابی است.
در مواردی که دمای روغن بیش از حد باشد با بالا رفتن دمای روغن قطعات داخلی شافت دچار خودرگی و سوختگی یا خشک شدن پیستون ها داخلی کلاچ میباشد.
در صورت عدم مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس Al4 و استفاده مکرر از خودرو در این شرایط باعث میشود گیربکس خودرو شما سوخته و به طور کامل از کار بیفتد.
در حالت اول این خرابی با هزینه بسیار پایینتری قابل رفع بوده و نیازی به باز شدن گیربکس به طور کامل نیست اما در حالت دوم به تعمیر اساسی گیربکس احتیاج است.

همواره میتوانید از طریق تماس با مهندسین مجموعه تخصصی هیدروتک به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

09125384034

09129384034

خنک کننده گیربکس اتوماتیک

یکی دیگر از دلایل تقه زدن گیربکس AL4 خرابی سیستم خنک کننده گیربکس اتوماتیک است.

ماژول و یا همان رادیات خنک کن گیربکس اتوماتیک وظیفه خنک کردن روغن گیربکس و پایین نگه داشتن دمای روغن گیربکس اتوماتیک را به عهده دارد. اگر گردش آبی که به وسیله واتر پمپ موتور ایجاد میشود پایین باشد دمای روغن گیربکس بالا رفته و دچار سوختگی و فاسد شدن روغن گیربکس اتوماتیک میشود.

همچنین در پی خرابی و فاسد شدن روغن گیربکس سایر قطعات مرتبط که از طریق گردش روغن گیربکس در بین اجزا به صورت هماهنگ با یکدیگر در حرکت هستند نیز دچار آسیب جدی میشوند.

زیرا اگر گردش آب پایین باشد رادیات خنک کن گیربکس به درستی نمیتواند وظیفه خود را انجام دهد. برای تشخیص این عیب و بررسی دمای روغن گیربکس باید به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید و این بازدید به صورت رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه نیست.

شما میتوانید با بررسی منظم و دوره ای گیربکس AL4 اتومبیل خود از بروز مشکلات اینچنین پیشگیری کرده و با تعویض به موقع روغن و فیلتر آن پس از طی مسافتی معین سلامت گیربکس AL4 را حفظ نمایید. ما در مجموعه تخصصی هیدورتک ( گیربکس اتوماتیک هیدورتک ) با بررسی وضعیت قطعات گیربکس و دیاگ زدن خودرو شما بدون نیاز به باز کردن کل گیربکس و اتلاف وقت، شما را از وضعیت سلامت گیربکس اتوماتیک مطلع نماییم.

همچنین شما میتوانید از خدمت جدید ما در هیدروتک بدون نیاز به مراجعه حضوری استفاده نمایید. در این سرویس بعد از ارسال کارشناس به محل مورد نظر شما جهت بازدید، ایراد خودرو شما تشخیص داده و در صورت امکان تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب در محل انجام میشود. و در شرایطی که امکان انجام سرویس در محل ممکن نیست، به صورت رایگان خودرو شما به تعمیرگاه برده میشود و پس از رفع ایراد و شست و شوی رایگان خودرو خدمت شما ارسال میگردد.

در زمان بروز مشکل در خودرو میتواند جهت دریافت مشاوره رایگان و پیشگیری از سایر مشکلات، با مهندسین مجموعه هیدروتک به صورت رایگان در ارتباط باشید.

09125384034               –            09129384034

تقه زدن گیربکس AL4

تقه زدن گیربکس AL4 یکی از نشانه های ایراد در بخش گیربکس اتوماتیک خودرو شماست. بنابراین بی توجهی به این ایراد مانند سایر ایراد های خودرو باعث بروز مشکلاتی بیشتر در خودرو شما میشود که هزینه بالاتری برای شما به همراه خواهد داشت.

Call Now Buttonتماس بگیرید