تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

خرید زد یخ مناسب و عواقب نداشتن زد یخ

انتخاب زد یخ مناسب و عواقب نداشتن زد یخ

 

ضد یخ با کیفیت یکی از موارد بسیار مهم و ضرروری است که باید همیشه در سیستم خنک کننده خودرو شما موجود باشد. واضح است که نداشتن ضد یخ در دمای زیر صفر باعث یخ زدن مایع خنک کننده میشود و در پی آن آسیب شدیدی به موتور خودرو شما وارد میشود.

حجم آب در زمان یخ زدن افزایش پیدا میکند، این افزایش حجم متاسفانه بلوک موتور که از جنس آهن یا آلومینیوم ساخته میشود را تحت فشار قرار میدهد. فشار ناشی از یخ زدن آب باعث ترکیدن بلوک موتور، پاره شدن شلنگ ها و نابود کردن شبکه رادیاتور میشود. و در نهایت همزمان با از کار افتادن سیستم رادیاتور و خنک کننده موتور خودرو شما به دلیل بالا رفتن دما در معرض سوختن واشر و اسیب به قطعات داخلی قرار میگیرد.

در صورتی که یخبندان شد و خودرو شما ضد یخ نداشت سعی کنید خودرو را در یک فضای بسته پارک کنید. اگر شرایط بحرانی پیش آمد و خودرو ضد یخ نداشت میتوانید آب موتور و رادیاتور را کاملا تخلیه کنید. برای این منظور اجازه دهید خودرو به بیشترین دما برسد تا ترموسات باز شود، حال لا باز کردن شلنگ های مایع خنک کننده را تخلیه کنید.

 

در صورتی که موتور یخ خودرو شما یخ زد به هیچ عنوا اقدام به روشن کردن خودرو نکنید. ابتدا درب رادیاتور را باز کرده و وضعیت را بررسی کنید. اگر مایع درون رادیاتور خودرو شما کاملا یخ شده احتمال نجات موتور کم است. بدین منظور شلنگ های آب را بازکنید و خودرو را با یدک کش به تعمیرگاه منتقل نمایید.

ضد یخ ها معمولا سبز رنگ هستند، درب رادیاتور را باز کنید. اگر مایع به رنگ سبز روشن باشد قابل قبول است. هر چه غلظت رنگ سبز کمتر باشد زودتر یخ میزند. برای رفع این مشکل باید ضد یخ اضافه کنید. مایع فاسد شده قهوه ای است و در اولین فرصت باید تعویض شود. توصیه میشود محلول خنک کننده هر دو سال یکبار کاملا تخلیه و تعویض شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید