تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

ساندرو گیربکس اتوماتیک

ساندرو و استپ وی دو خودرو جدید بازار ایران بوده که در سال 1394 -1395 وارد بازار خودرو کشور شدند. این دو خودرو به دلیل تجربه بسیار خوب نسخه قدیمی تر خود یعنی ال90 با استقباق خوبی روبه رو شد تا جایی که میتوان در بسیاری موارد از رقیب دیرینه خود یعنی پژو 206 و 207 پیشه گرفته و انتخاب معقول تری به نظر آید.

ساندرو گیربکس اتوماتیک

ساندرو گیربکس اتوماتیک

گیربکس ساندرو

ساندرو و ساندرو استپ وی دارای گیربکس نام آشنا AL4 که در بسیاری از خودرو های تولید یا موناژ داخل کشور استفاده میشود.

این گیربکس در دو نوع اتوماتیک و دستی وجود داشته و با توجه به موضوع سایت صحبت و بیشتر توضیحات برای خودرو های گیربکس اتوماتیک خواهد بود در این بخش به نوع اتوماتیک این گیربکس می پردازیم.

گیربکس اتوماتیک AL4 دارای چهار دنده در جلو و یک دنده در عقب میباشد، این گیربکس در خودرو ساندرو و ساندرو استپ وی از نوع تیپترونیک بوده که قدرت موتور ( 110 اسب بخار ) به صورت مستقیم از طریق چرخ دنده ها به محور جلو وارد میکند.

میتوان گفت یکی از مطمئن ترین و با کیفیت ترین گیربکس های استفاده شده برای محصولات مونتاژ و تولید داخل است که خرابی کمتری نسبت به انواع دیگر دارد.

جلوبندی ساندرو اتوماتیک

ساندرو و استپ وی دو نسل جدید خودرو ال90 خودرو هایی با امکانات یکسان هستند. در بخش طراحی کابین و داشبرد از پلتفرم مشابهی استفاده میکنند. (حتی پلتفرم استفاده شده برای داستر نیز با این خودرو ها یکسان است.)

سیستم تعلیق ساندرو و استپ وی هر دو بر روی کاغذ دارای ویژگی یکسان هستند و میتوان گفت تنها تفاوت این دو خودرو در بخش جلوبندی در ارتفاق فنر بندی این دو خودرو است به طوری که استپ وی حدود 5سانتیمتر ارتفاع بیشتری به نسبت مدل ساده تر خود یعنی ساندرو دارد.

ارتفاع بیشتر باعث شده ساندرو استپ وی در پیچ های تند حس نا امنی به راننده بدهد، به طوری که سطح چسبندگی خودرو کمتر بوده و سرعت بالا باعث بلند شدن بخشی از تایر خودرو میشود. اما در مصارف شهری و رانندگی در سرعت مطمن ارتفاع بیشر باعث میشود حس بهتری به راننده منتقل شده و دید بهتر و جذب ضربه بهتری شود که با توجه به وضعیت جاده های شهری و بین شهری این مورد بسیار مهم و با خیالی آسوده تر از دست انداز و سرعت گیر ها عبور کنید.

ساندرو گیربکس اتومات

ساندرو گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس ساندرو

ساندرو اتوماتیک، گیربکس استفاده شده در خودرو ساندرو و ساندرو استپ وی تفاوتی با یکدیگر نداشته و هر دو از یک نوع گیربکس آیسن ژاپن نسل چهارم بهره میبرند، این نوع گیربکس AL4 در ایران بسیار شناخته شده و در خودرو ال90 و پژو 206 اتوماتیک نیز استفاده شده. از این رو میتوان گفت تمامی قطعات مورد نیاز و تکنولوژی آن به راحتی در داخل کشور یافت میشود. بنابراین شما هیچ گونه نگرانی در خصوص خرابی گیربکس و تامین قطعات آن نخواهید داشت.

اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد انتخاب تعمیرگاه مناسب برای بررسی و تست قبل از انجام هر کاری بر روی خودرو شماست.

مجموعه تخصصی هیدروتک با دارا بودن تجهیزات مورد نیاز خودرو شما، جهت تست و بررسی اولیه بدون نیاز به باز کردن تمامی قطعات به صورت رایگان مشکل خودرو به همراه ایرادات موجود اعلام میکند. و شما میتوانید به راحتی تصمیم بگیرید.

خرابی قطعات گیربکس علائم مختلفی دارد بنابراین نیاز به بررسی توسط کارشناس متخصص آن است.

همچنین در صورت ادامه استفاده از قطعه معیوب در گیربکس خودرو و یا استفاده از قطعات بی کیفیت مشکلات بعدی بسیار پر هزینه خواهد بود. زیرا در گیربکس تمامی قطعات به صورت مرتبط با یکدیگر در حال حرکت بوده و خرابی یکی از این ها در طولانی مدت باعث آسیب به سایر قطعات میشود.

 

Call Now Buttonتماس بگیرید