تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

سنسور ضربه ناک سنسور

سنسور ضربه

سنسور ضربه یا ناک سنسور قطعه ای برقی که بر روی سیلند خودرو نصب میشود. وظیفه این قطعه محاسبه میزان لرزش بوده. و اطلاعات را به صورت مستقیم به کامپوتر خودرو ( ECU ) منتقل می نماید.

این قطعه در بخشی از موتور که احتمال بیشترین ضربه و لرزش در آن قسمت وجود دارد نصب میشود. زمانی که یکی از سیلندر های موتور خودرو شما دچار مشکل شود ( شکسته شدن سوپاپ یا سیلندر) یا به علت سوخت نامناسب به دلیل کیفیت پایین بنزین احتراق به درستی صورت نگرید ایراد از طریق سنسور ضربه یا ناک سنسور به ECU اعلام شده و چراغ چک خودرو روشن میشود.

عملکرد نامناسب موتور و یا خرابی سنسور ضربه بر روی گیربکس خودرو شما تاثیر مستقیم خواهد داشت. زمانی که خطای سنسور ضربه به کامپیوتر خودرو داده میشود. سیستم خودرو شما برای جلوگیری از مشکلات بیشتر در این مواقع فشار بر روی موتور را کاهش میدهد. و همین باعث افت سرعت خودرو شده و به اصلاح موتور خودرو کم جان میشود.

خطای سنسور ضربه

  1. شکسته شدن سوپاپ یا میل سوپاپ
  2. خرابی تسه تایم یا زنجیر تایم
  3. تنظیم نبودن موتور خودرو
  4. شکسته شدن سلیندر
  5. بنزین بی کیفیت

موارد بالا با روشن شدن چراغ چک همراه است. اما در بسیاری موارد ممکن است اطلاعات به درستی به کامپوتر خودرو منتقل نشده و تنها در زمان حرکت متوجه بد کار کردن خودرو خود شوید.

در این مواقع بهتر است در کناری توقف کرده و با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما راهنمایی لازم با توجه به شرایط پیش آمده را به شما خواهند داد.

همچنین میتوانید از خدمات حمل رایگان ارائه شده توسط مجموعه هیدروتک استفاده فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید