تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

عادت های اولیه غلط در رانندگی

عادت های اولیه غلط در رانندگی

همانطور که در بخش عادت های اشتباه در رانندگی مواردی که بسیاری از رانندگان نسبت به آن بی توجه هستند، ذکر در این بخش برخی دیگر از این موارد را خدمت شما معرفی مینماییم. رعایت موارد این چنینی باعث افزایش عمر مفید خودرو شما شده و درنهایت هزینه نگه داری خودرو شما کاهش می یابد.

خاموش نکردن خودرو پس از طی مسافت های طولانی، این کار برای خودرو های بنزینی بسیار مضرر است. بیشتر دیده شده رانندگان پس از توقف صبر میکنند تا فن خودرو خاموش شود و پس از آن اقدام به خاموش کردن خودرو میکنند. این کار باعث میشود موتور خودرو شما به اندازه کافی خنک نشده و منبع اگزوز خودرو گرم شود و این گرما به موتور خودرو منتقل شود. بهتر است پس از کارکرد طولانی مدت خودرو در محلی مناسب و ایمن توقف کرده و خودرو خود را خاموش کنید و فن به صورت خودکار برای خنک سازی موتور روشن شود.

پایین آوردن شیشه خودرو یکی از موارد بسیار رایج در هنگام رانندگی است، در یک آزمایش که در مجله auto Crose انگلستان انجام شد و نشان داد اگر یک خودرو در اتوبان با کولر روشن روی درجه یک فن باشد، مصرف سوختش از خودرویی با شرایط مشابه که 49% شیشه کمتر باز شده کمتر است. این عادت در فصل زمستان نیز بسیار شایع است و باعث میشود به سیستم گرمایش خودرو بیشتر فشار وارد شود و در نهایت مصرف سوخت خودرو شما بیشتر شود. بهتر است برای بهتر شدن هوای داخل کابین از سیستم تهویه مطبوع استفاده نمایید.

یکی از این رفتار های غلط گرم کردن خودرو به مدت طولانی است؛ گرم کردن خودر در حالت در جا نه تنها مفید نبوده بلکه فشار زیادی به موتور خودرو وارد میکند. در جا کار کردن بیش از حد موتور باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز شده و این گرما به موتور منتقل میشود، که به نوع خود برای موتور خودرو شما ضرر داشته و عمر مفید قطعات موتور خودرو شما به شدت کاهش میابد، از عادت در بسیاری از رانندگان قدیمی مشاهده میشود که به دلیل عادت این افراد از راننگی با خودرو های قدیمی نشات گرفته است.

خاموش شدن خودرو به دلیل نداشتن سوخت، در بسیاری موارد رانندگان بدون توجه به چراغ پمپ بنزین و وضعیت سوخت اقدام به سفر میکنند و تا اخرین لحظه از ته مانده بنزین استفاده میکنند. این مورد میتواند فشار زیادی به پمپ بنزین خودرو شما وارد کرده و در مواقعی زائده های داخل باک خودرو وارد سیستم احتراق شود و در ادامه مشکلاتی در سیستم انژکتور، فیلتر بنزین و احتراق به وجود آورد، تا جای امکان قبل از روشن شدن چراغ بنزین نسبت به سوخت گیری اقدام فرمایید.

استفاده از چراغ نور بالا در مه؛ در بسیاری از خودرو ها چراغ مه شکن وجود داشته و در موارد نیاز جهت دید بهتر باید این چراغ ها را روشن نمایید. اما در مواردی دیده میشود که رانندگاه از نور بالا برای دید بهتر استفاده میکنند که در واقع این کار شرایط دید را بدتر کرده و دید راننده مقابل نیز کم میکند که میتواند منجر به حادثه شود. همچنین در بسیاری از موارد رانندگان چراغ مه شکن را در شرایط عادی روشن کرده،این نیز یک عادت نادرست بوده و باعث خیره شدن چشم راننده میشود.

گاز دادن قبل از خاموش کردن خودرو؛ ایم کار قبلا در خودرو های کاربراتوری برای بهتر شدن موتور انجام میشود. ولی این کار در خودرو های انژکتوری مضر است. زیرا زمانی که شما گاز میدهید و سویچ را میبندید مقداری بنزین نسوخته در قسمت انژکتور خودرو باقی مانده و این کار به مرور زمان باعث خرابی سوزن انژکتور شده و بد کار کردن خودرو هنگام استارت زدن را به همراه دارد، شما میتوانید بدون نیاز به گاز دادن و قطع سیستم های برقی مانند، چراغ، سیستم تهویه و … خودرو خود را خاموش کنید.

Call Now Buttonتماس بگیرید