تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

واشر سر سیلندر

واشر سر سیلندر

واشر سر سیلندر، همانطور که از اسم آن پیداست یک واشر بر روی سر سیلندر موتور خودرو شماست. اما این قطعه اهمیت بسیاری برای موتور خودرو شما دارد و در صورت فرسودگی و یا خرابی آن منجر به آسیب شیدید به موتور خودرو میشود.

واشر سر سیلندر معمولا از جنس های متفاوتی همچون آزبست، فولاد، مس و یا ترکیب یکی از این ها ساخته میشود.

این قطعه که همانطور که در شکل نشان داده است، بین بدنه موتور خودرو و بلوک بالای موتور (سیلندر) قرار میگیرد. آب و روغن در موتور جهت روانکاری و خنک سازی به صورت مداوم در جریان است، و واشر سر سیلندر باید مسیر آب و روغن را به درون پیسون و سوپاپ ایجاد کند، در صورتی که واشر سوحته یا دفرمه شده باشد، باعث میشود که آب و روغن با یکدیگر ترکیب شده و آسیب جدی به موتور خودرو شما وارد کند.

واشر سر سیلندر

یکی از ساده ترین روش های ممکن برای تشخیص خرابی واشر سر سیلندر کم شده آب رادیاتور خودرو شماست. که نشان دهنده نشستی آب در بخشی از خودرو است. که عمدتا این نشتی میتواند از رادیاتور و یا سر سیلندر خودرو باشد. لازم است برای بررسی دقیق و عیب یابی صحیح به تعمیرگاه تخصصی هیدروتک مراجعه فرمایید.

چه زمانی واشر سر سیلندر میسوزد؟

موارد بسیاری میتواند باعث آسیب به واشر سر سیلندر خودرو شود که در ادامه به آن ها می پردازیم.

  1. کم بودن آب رادیاتور
  2. خرابی و نقص در ترموستات خودرو
  3. مسدود بودن مجراهای عبور آب در موتور
  4. نقص در واتر پمپ و عدم گردش آب رادیاتور
  5. پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی آب
  6. رانندگی طولانی در ترافیک و گرما و تحمیل فشار بیش از حد به موتور
  7. خنک نشدن آب رادیاتور به دلیل رسوبات و یا نقص در عملکرد پروانه خنک کننده

توجه داشته باشید که،سوختن واشر سر سیلندر در یک لحظه اتفاق نمیافتد، بلکه ابتدا آب رادیاتور بنابه نقص بالا رفته و با بالا رفتن دمای آب، آمپر دمای موتور نیز بالا میرود و پس از چند دقیقه واشر سر سیلندر آسیب دیده و خاصیت خود را از دست میدهد.

انتخاب واشر سر سیلندر

همانطور که گفته شد، این واشر اهمیت بسزایی در سلامت موتور خودرو شما دارد. از این رو انتخاب جنس با کیفیت متناسب با خودرو شما حائز اهمیت بوده و باید توسط مکانیک ماهر انجام شود. بهترین جنس برای این قطعه ازفلز مس است اما به دلیل  قیمت بسیار بالا از واشر هایی از جنس آزبست و فولاد یا مس استفاده میشود.

ما در هیدورتک با استفاده از اجناس با کیفیت و اصل با اطمینان هر چه تمام سرویس انجام شده بر روی خودرو شما را به مدت شش ماه گارانتی میکنیم.

روش تعویض واشر سر سیلندر

زمانی که سر سیلندر خودرو شما باز میشود، تعویض واشر امری اجنتناب ناپذیر است، حتی اگر واشر خودرو شما کاملا سالم باشد و عیب از پیستون باشد.

مهمترین اصل در زمان مونتاژ و نصب واشر آب بندی صحیح و اصولی است، در صورتی که روزنه بسیار کوچکی وجود داشته باشد، پس از مدتی کوتاه به دلیل حرارت بسیار بالا در این بخش مجدد مجبور به تعویض خواهید شد.

مجموعه هیدروتک زیر نظر فرشاد و فرشید حیدری با استفاده از چسب های عایق بندی ایتالیایی، کره ای و آمریکایی که ویژه آب بندی سر سیلندر هستند، به صورت کاملا حرفه ای و دقیق کار تعویض واشر را انجام میدهند.

تعویض تخصصی در مجموعه تخصصی هیدورتک

ابتدا بلوک سر سیلندر خودرو برداشته شده و پس از آن واشر سوخته و یا معیوب توسط لیزر از سطح آن برداشته میشود، بدنه و پیسون ها با بنزین به صورت کامل شسته شده و وضعیت فزیکی و سلامتی تمامی سوپاپ ها بررسی شده و در صورت وجود عیب با هماهنگی مالک محترم تعویض میشود. سر سیلندر پس از تمیز شدن و تراشکاری آماده نصب میشود.

ابتدا به وسیله شابلون متخص سر سیلندر موتور خودرو شما بخش های مورد نظر عایق کاری شده و سپس واشر جدید بر روی آن قرار میگیرد و در انتها بلوک سر سیلندر بر روی بدنه موتور قرار میگیرد.

ارتباط مستقیم با استاد کاران ما:

فرشاد حیدری: 09125384034

فرشید حیدری: 09129384034

همواره به دمای آب توجه داشته باشید و در صورت بالارفتن بیش از حد (بیش از 100درجه) جهت بررسی دقیق و هوا گیری به تعمیرگاه تخصصی هیدروتک مراجعه نمایید.

برای مدتی آب رادیاتور به صورت منظم و دقیق بررسی شود و در صورت مشاهده کثیف شدن آب رادیاتورد جهت بازدید رایگان به تعمیرگاه تخصصی هیدروتک در غرب تهران مراجعه فرمایید.

موتور خودرو های جدید پس از تعویض واشر نیاز به آبندی نداشته اما بهتر است از وارد آوردن فشار بیش از حد به موتور خودرو برای 1000 کیومتر ابتدایی اجتناب نمایید.

Call Now Buttonتماس بگیرید