تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

کوبش یا تقه گیربکس تیگو5

کوبش یا تقه گیربکس تیگو5

کوبش یا همان تقه زدن گیربکس در خودرو ها دارای گیربکس اتوماتیک در زمان تعویض دنده کاملا مشهود است و شما به سادگی متوجه آن خواهید شد.

از کنار این ایراد به سادگی گذر نکنید! آسیب های جدی تری در انتظار خودرو شماست. یکی از اصلی ترین دلایل تقه یا کوبش گیربکس های تیگو5 که از نوع CVT پارگی تسمه گیربکس است.

کوبش یا تقه گیربکس تیگو5

گیربکس تیگو5

تیگو5 یکی بهترین خودرو های چینی از مجموعه چری است، که توسط مدیران خودرو در داخل کشور عرضه شد.

مدیران خودرو با توجه به سابقه بسیار خوب در عرضه خودرو و خدمات پس از فروش توانست فروش خوبی از تیگو5 بدست بیاورد. و در زمانی کوتاه تیگو5 محبوبیت زیادی بدست آورد.

این خودرو دیفرانسیل جلو دارای گیربکس CVT در دو نوع دستی و اتوماتیک تولید شده که در اینجا به معایب و مشکلات گیربکس های اتوماتیک میپردازیم. در نوع اتوماتیک گیربکس تیگو5 از نوع 7 دنده تیپ ترونیک است.

کوبش یا تقه گیربکس تیگو5

تیگو5 دارای گیربکس CVT با 7ضریبت نده بوده و  تعویض دنده بسیار نرمی دارند و تنها در زمان حرکت اولیه این تعویض دنده کمی احساس میشود و در سرعت های بالا در این نوع گیربکس شما متوجه تعویض دنده نخواهید شد. یکی از علائم خرابی گیربکس های CVT قفل شدن سیستم انتقال قدرت یا همان گیربکس در یک دنده است. در این مواقع خودرو عمل تعویض دنده را انجام نداده و به طور خلاصه تنها در یک دنده حرکت میکند. در این شرایط شما در زمان شروع حرکت با ضربه شدیدی مواجه خواهید شد.

پاره شدن تسمه گیربکس تیگو5

یکی از علل این مشکلات پاره شدن پاره شدن تسمه گیربکس خودرو است. این تسمه در واقع پل ارتباطی بین دو پولی در گیربکس CVT است. که یکی از این دو متحرک بوده و به موتور خودرو شما متصل است و دیگری برای انتقال قدرت موتور به چرخ ها است. در زمان حرکت خودرو فاصله این دو پولی تغییر کرده و این تغییر باعث میشود تسمه فاصله دو پولی را تنظیم کند.

به دلیل حرکت مداوم پولی و تسمه گیربکس نیاز است که هر 100هزار کیلومتر مورد بررسی قرار گیرد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک هیدروتک در مجموعه تخصصی هیدروتک به همراه کادری مجرب و متخصص.

شما میتوانید جهت دریافت مشاوره به صورت رایگان با شماره: 09125384034 و 09129384034

تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید