تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

تماس با فرشاد

فرشاد 09125384034

همه روزه 8 الی 20

حتی ایام تعطیل

گیربکس پژو 207

گیربکس پژو 207

پژو 207 یکی از بهترین انتخاب های شما برای خرید خودرو اتوماتیک خواهد بود. این خودرو پر طرفدار در واقع نیو فیس پژو 206 بوده در بسیاری از کشور ها با نام پژو 206+ شناخته میشود. در اینجا میخواهیم در خصوص گیربکس پژو 207 توضیحاتی خدمت شما ارائه نماییم.

گیربکس پژو 207 از نوع AL4 است که این نوع گیربکس در بسیاری از خودرو های مانند: پژو 206 – پژو 207 – مگان – ساندرو – ال 90 – استپ وی و خودرو های دیگر استفاده میشود. این گیربکس دارای 4 دنده در جلو و یکی دنده در عقب بوده که قدرت پیشرانه را به چرخ ها جلو منتقل میکند.

گیربکس پژو 207

همانطور که در بالا گفته شد در پژو 207 از گیربکس سری AL4 چهار دنده استفاده میشود. و مانند بسیاری از گیربکس ها ایراداتی نیز به همراه دارد. در ادامه به شرح برخی از این ایرادات می پردازیم.

ایرادات گیربکس پژو 207

  • یکی از این ایرادات تقه زدن گیربکس پژو 207 در زمان گرم شدن آن است. که این ایراد در بسیاری از خودروها که از این گیربکس استفاده میکنند مشاهده میشود.
  • فرار روغن (روغن ریزی گیربکس)
  • گاز هرز در عبور از سر بالایی
  • کم توان شدن گیربکس
  • کیپ شدن فیلتر
  • گاز هرز

گیربکس پژو 207

میتوان گفت در صورت رعایت نکات بسیار ساده در زمان استفاده از خودرو و انجام سرویس های مربوط به گیربکس پژو 207 این گیربکس برای مدتی طولانی بدون مشکل برای شما قابل استفاده است.

یکی از این نکات توجه به دمای آب رایادتور و دمای روغن است. در صورتی که دمای روغن گیربکس شما بالا برود و به دلیل خرابی رادیاتور گیربکس یا کیپ شدن فیلتر یا خرابی پمپ روغن گیربکس روغن گیربکس شما فاسد شده و خاصیت روان کنندگی خود را از دست میدهد.

توجه به روغن ریزی گیربکس در صورتی که گیربکس خودرو شما دچار روغن ریزی شده باید هر چه سریعتر به تعمیرگاه مراجه فرمایید و علت روغن ریزی را پیدا کرده و آن را رفع نمایید، برای مثال گیربکس خودرویی که 6 لیتر حجم روغن گیربکس آن است و این مقدار به 4 لیتر کاهش پیدا کند، گیربکس هوا گرفته و دمای آن سریعتر بالا رفته و داغ میکند.

تعویض روغن گیربکس در زمان مقرر که توسط سازنده خودرو اعلام شده ( پیشنهاد میشود،با توجه به کیفیت پایینتر روغن استفاده شده در کارخانه تعویض اول را کمی زودتر انجام دهید) اساسا فیلتر گیربکس باید پس از طی 100 هزار کیلومتر تعویض شود، تا از فاسد شدن روغن و خوردگی اجزا داخل گیربکس جلوگیری شود.

تشخیص خرابی گیربکس

روشن شدن چراغ اسنو برف نشان خرابی گیربکس یا ایراد در گیربکس خودرو شماست. و درو واقع چراغ چک گیربگس اتوماتیک است.

برخی از دلایل روشن شدن همزمان چراغ های اسنو و برف (ستاره)

اگر این چراغ ها در حالت سرد پس از اولین استارت روشن شد نشان از خرابی روغن گیربکس و معیوب شدن قطعی از گیربکس است.

ایراد ممکن است از شیر برقی خودرو باشد که پس از روشن شدن چراغ سنو برف ماشین سه تا بوق زده و ده بار چراغ چک گیربکس روشن خاموش میشود. و در صورت دیاگ زدن خطای فشار روغن نمایش داده میشود.

اگر در حالت گرم این چراغ ها روشن شود و خودرو در حرکت است (در سربالایی بیشتر مشاهده میشود.) نشان دهنده ضعیف بودن فشار روغن گیربکس است. که در دیاگ نیز اخطار پایین بودن فشار روغن نمایش داده میشود که عدم توجه به آن هزینه بسیاری برای شما در پی دارد.

روشن شدن چراغ اسنو برف(بدون بوق) و خط تیره (-) در حالت سرد و گرم به معنی وجود ایراد برقی است که موارد بسیاری را شامل میشود.

روشن شدن چراغ چک به همراه سه بوق و تقه شدید به خودرو که باید به صورت حضوری در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مورد بررسی قرار بگیرد.

تقه زدن گیربکس در دنده عقب نشان از خرابی ساعت گیربکس است.

در تمامی موارد روشن شدن چراغ اسنو برف همراه است با رفتن خودرو در دنده اظطراری که برای گیربکس 4 دنده AL4 همراه با ماندن در دنده 3 است و تفاوتی ندارد سرعت خودرو چقدر است. البته با روشن و خاموش کردن خودرو ایراد به صورت موقت رفع شده ولی باید در اولین فرصت به تعمیرگاه مراجعه فرمایید.

 

گیربکس پژو 207

خرابی توربین در گیربکس پژو 207 و کلیه گیربکس های AL4 چندین نشانه دارد.

مورد اول تغییر صدای گیربکس و موتور در زمان گاز دادن است که نشان دهنده ایجاد براده در گیربکس AL4 شماست. این صدا به علت ضعیف شدن و یا خرابی توربین گیربکس است. که در این مورد باید داخل گیربکس بررسی شود.

مورد دوم خرابی گیربکس بدون داشتن صدای اضافی است که در این حالت در زمان معکوس کشیدن خودرو تقه زده ( دنده 2 به 3 ) خرابی لاک آپ داخل گیربکس است.

نشانه دیگر خرابی توربین ضعف حرکت در زمانی که خودرو در دنده D یا R قرار گرفته و بسیار سخت شروع به حرکت میکند(در سطح صاف)

ما در مجموعه هیدورتک با انجام تست های تخصصی گیربکس (تست استال) و بدون باز کردن گیربکس خرابی گیربکس خودرو شما را تشخیص میدهیم.

کیپ کردن فیلتر گیربکس AL4

در زمان غلیظ بودن روغن گیربکس در ابتدا که خودرو روشن میشود کم جان حرکت میکند و کشش اولیه را ندارد، به علت خرابی یا ضعیف شدن فیلتر (کیپ شدن فیلتر گیربکس) روغن به خوبی از فیلتر عبور نمیکند که پس از گرم شدن وضعیت بهتر میشود اما همچنان مشکل پا برجاست که باید در مرحله اول باید فیلتر تعویض شده و در صورت نیاز و پس از رفع ایراد روغن گیربکس تعویض شود.

Call Now Buttonتماس بگیرید